Údolím řeky Kamenice 2007

Páteční odpoledne 4.května 2007 patřilo dobrovolnické akci nazvané „Údolím řeky Kamenice“. Akci pořádala ekoporadna ORSEJ při MDC Maják v Tanvaldě.

Sešli jsme se na vlakové zastávce v Plavech a vydali se do Haratic, kde už jsme pokračovali po stezce. Byli jsme zvědaví, jak letošní sucho poznamenalo jindy v této době bujaré pramínky a studánky. Vloni jsme při jejich čištění museli usměrňovat i jejich tok, aby se nerozlévaly po pěšině. To letos nebylo nutné, ale listí a nečistot zbavené studánky nám opět při návratu děkovaly veselým bubláním. Cestou jsme hráli hru „Na zelenou“, kdy je třeba sehnat co největší počet odstínů zelené. Děti tato hra nadchla a předháněly se, kdo bude lepší a který lísteček „udělá“ další odstín zelené ☺. Vítězkou se stala dívenka pro kterou jsme měli drobnou odměnu. Učili jsme se také poznávat jarní byliny.
Sbírali jsme odpadky do pytlů, které jsme nesli sebou a tak odpočinek, který jsme si dopřáli na soutoku potoka Zlatníka a řeky Kamenice, přímo pod zříceninou hradu Návarov, byl opravdu zasloužený. Na ohýnku jsme opekli buřty a vydali jsme se na zpáteční cestu.
Akce se zúčastnilo 21 lidí.

 
Vytvořeno 11.5.2007 9:02:40 | přečteno 1405x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load