Ukliďme Jizerky jaro 2006

O víkendu 13.-14. května pořádala Společnost pro Jizerské hory, o.p.s., ekoporadna ORSEJ jarní úklidovou akci Jizerských hor s dobrovolníky pod názvem „Ukliďme Jizerky“.

Jarního úklidu se zúčastnilo kolem 600 dobrovolníků, z nichž minimálně polovinu tvořily děti. Všichni zúčastnění obdrželi pytle na nasbírané odpadky a rukavice, dále pak odznak Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. na památku a tištěnou publikaci. Jistou formou poděkování bylo i malé občerstvení, připravené na třech chatách v Jizerských horách.
Každý si mohl vybrat, kterou část Jizerských hor bude uklízet - záleželo na individuální oblibě určitých lokalit, znalosti míst, která by úklid potřebovala i místě bydliště účastníků. Do úklidu se zapojili dobrovolníci z celého okolí Jizerských hor, proto areál úklidu sahal od Rudolfova až po Zlatou Olešnici! Zúčastnili se i „přespolní“ - příkladem pro všechny budiž děti, které přijely na úklid až z dalekého Uherského Brodu!
Nasbírané a zavázané pytle byly ponechány na známých místech, rozcestích nebo výrazných krajinných bodech, které účastníci nahlásili a po úklidu byly svezeny do přistaveného kontejneru. Kromě běžného drobného odpadu bylo možné v Jizerkách najít i pneumatiky, sedačky od aut, a dokonce i ledničku! Kontejner se proto naplnil velice rychle. Nejhorším překvapením však bylo objevení černé skládky v Rudolfově.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zúčastnili úklidu a pomohli tak zlepšit životní prostředí krásných Jizerských hor a těšíme se na setkání na podzimním úklidu, popř. zase za rok na jaře!

Ing. David Kavan

Vytvořeno 22.5.2006 16:49:59 | přečteno 1502x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load