Už míchej barvy podzime

Příroda jakoby poslechla výzvu ekoporadny Orsej v Tanvaldě a nádherně se vybarvila. Bylo by škoda nevyužít široké škály jí namíchaných barev a proto se 15. října konala v MDC Maják tvůrčí dílna, ve které byly využity přírodní materiály.

Nejkrásněji je v tyto dny zbarvená škumpa. Působí dojmem, že její barvy byly namíchány na paletě optimistického malíře. Podlouhlý a špičatý tvar listů přímo svádí k tomu, aby byly použity jako paprsky k usměvavým sluníčkům nebo ježčí bodlinky. Pracovalo se však i s listy jiných stromů a rostlin, to když děti pomáhaly ježkovi shromáždit potravu na zimu.
Motiv ježka se stal příležitostí k tomu, aby se přítomní zamysleli nad tím, že jsou situace, kdy je třeba zvířátkům pomáhat. Během podzimu a zimy často nacházíme ježky, kteří se narodili příliš pozdě a proto nestačili dosáhnout správné váhy pro přezimování. Protože v našem okolí pro ně nemáme útulek, byly dětem poskytnuty informace o tom, jak se o takového ježka postarat. Děti si tedy z akce odnášely nejen svůj obrázek, ale i nové poznatky, a to nejen o tom, jak pomoci ježkovi. . Mluvilo se i o tom, jak se zachovat při nálezu zraněného ptáčete či lesního zvířete.

Dana Hariková, Libuše Novotná

 
Vytvořeno 17.10.2007 9:31:25 | přečteno 1497x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load