Vánoce na statku

Vánoce na statku Ekocentra v Oldřichově v Hájích jsme slavili v sobotu a neděli 8.-9.12.2007. Pro děti i dospělé byly připraveny tvořivé aktivity s vánoční tematikou, které se odvíjely od starých tradic a zvyků v období adventu.

Kromě tvoření se tak návštěvníci setkali se sv. Barborou, sv. Mikulášem, čertem a andělem, sv. Lucií a třemi králi. Drobné vánoční dekorace si návštěvníci vyráběli z přírodních materiálů (včelí vosk, hlína, sušené ovoce, lýko aj.). Šikovní tvůrci si tak z vánočního ekodne odnesli svíčku ze včelího vosku, papírový betlém, postavičky ze sušeného ovoce, vánoční keramické zvonečky nebo andělíčky z lýka.
Další zajímavé vánoční aktivity nabízeli také hosté - chráněná dílna „Domov Harcov“, SOŠ Liberec a Lesnické učiliště v Hejnicích. Ti návštěvníkům nabízeli tvorbu adventních věnců a ozdob. Netradiční vánoční dárky mohli návštěvníci zakoupit ve fair-tradovém obchůdku..
Ekoden zpestřila vystoupení dětského sboru „Sboráček“ ze ZŠ Mníšek a veselé divadelní představení „Pletené pohádky“ divadla Čmukaři.
Ekoden „Vánoce na statku“ navštívilo 400 lidí.


 
Vytvořeno 10.12.2007 11:39:26 | přečteno 3205x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load