Včelářská přednáška s prezentací ekoporadny ORSEJ

Tato akce byla přidružena k výroční schůzi ZO Včelařů - ; Frýdlant. Po organizačních a připomínkových záležitostí členů ZOV byl představen Projekt Orsej a jeho střediska.

Dále byli účastníci seznámeni s jejich pracovní dobou, s problematikami, které jim ve střediscích rádi objasníme, se specializovaným zaměřením jednotlivých středisek a dalšími spolupracujícími partnery. Přítomní se také dozvěděli o připravovaných programech i možnostech ovlivnit témata připravovaných aktivit. Využít tuto možnost mohli již v tento den, a to tím, že mohli vyplnit připravený anketní dotazník, ve kterém byl dán prostor pro vyjádření vlastního názoru na jednotlivá témata. Upozorněni byli také na vznikající společné internetové stránky www.ekovychovalk.cz a seznámeni s telefonním kontaktem na SEV v Novém Městě pod Smrkem.
Po prezentaci Programu Orsej následovala velmi zajímavá přednáška Mgr. Yvety Svobodové na téma: Včelí produkty a jejich využití. I pro dlouholeté včelaře v ní zazněla spousta zajímavých informací a praktických rad. Některé z nich byly pro včelaře připraveny i tištěné formě. Zpestřujícím programem bylo odlévání svíček z včelího vosku do forem, který zajišťovala paní Knižáková.
Celkově přátelská atmosféra a příjemné prostředí jistě přispělo k pozitivnímu přijetí myšlenek Projektu Orsej i zapojenosti včelařů do vyplnění anket.

Bc. Petra Zíková

 
Vytvořeno 26.4.2006 7:55:58 | přečteno 1356x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load