Vernisáž výstavy „Lidé a příroda Nové Guineje“

V sobotu 10. února 2007 se v Biberově síni Vlastivědného muzea v České Lípě uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy fotografií pana Jaroslava Klápštěho „Lidé a příroda Nové Guineje.“ Na 71 zajímavých snímcích autor přibližuje život lidí jakoby žijících v jiném světě.

Fotografie byly pořízeny v roce 1972 a od té doby i tato odlehlá oblast zaznamenala prudký rozvoj. Pan Klápště byl hlavní postavou sobotního zahájení výstavy. Po krátkém úvodu jsme se vydali mezi fotografie a dozvěděli jsme se vše o historii vzniku snímků. Tyto snímky svou bizarností přímo vyprovokovaly množství různých otázek. Protože je pan Klápště rovněž i předním českým ornitologem, nemohla tato oblast zůstat nezmíněna a nezaznamenána. A tak na výstavě zahlédneme jedinečné snímky vlhy a rajky z Nové Guineje.

Česká Lípa je pátým městem, které na více než 2 měsíce hostí tuto zajímavou výstavu. I z důvodu určité historičnosti záznamů byla vysoko ceněna u příležitosti její prezentace v pražském Náprstkově muzeu.

Zdařilou akci navštívilo celkem 72 návštěvníků a podle jejich reakcí usuzujeme, že odcházeli spokojeni a obohaceni o zajímavé poznatky.

Jiří Stránský, koordinátor ekoporadny ORSEJ při VMG Česká Lípa


 
Vytvořeno 14.2.2007 13:52:57 | přečteno 2515x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load