Víkend 28.-30.4.2006

1. víkendovka projektu ORSEJ proběhla v termínu 28.4.-30.4.2006 v areálu Ekocentra v Oldřichově v Hájích. Akce se zúčastnilo celkem 17 lidí, a to jak zástupců jednotlivých parterů ORSEJ, tak i z řad individuálních zájemců.

Víkendovka začala v pátek večer společnou večeří a o povídáním o ptácích Jizerských hor, ptačí oblasti Jizerské hory v rámci NATURA 2000 a praktickým opatřením pro ochranu jizerskohorských opeřenců. Povídání zajistila zooložka ze Správy CHKO Jizerské hory Jitka Thelenová.
Druhý den do oběda byla náplň pracovní - připravovala se tzv. obalovaná sadba jeřábu ptačího. Práce spočívala v umisťování sazenic do obalů se substrátem. Takto obalené sazenice se budou pěstovat v obalech do podzimu, kdy budou vysazeny na náhorní plošinu Jizerských hor.
V sobotu odpoledne proběhlo školení na téma dobrovolnictví zajištěné Šárkou Holubovou z Regionálního dobrovolnického centra Ještěd v Liberci. Účastníci se dozvěděli něco o stavu a vývoji dobrovolnictví v ČR, jak oslovovat dobrovolníky, zásady, jak s dobrovolníky pracovat, nebo čeho se naopak vyvarovat. Školení bylo cíleno především na účastníky ze středisek projektu ORSEJ, kteří mají v rámci projektu sami uspořádat akce s dobrovolníky, ale vyslechli si jej i ostatní účastníci „mimo projekt“.
V neděli dopoledne se dokončilo rozpracované obalování sazenic a obědem byla akce ukončena.

 
Vytvořeno 16.5.2006 10:49:33 | přečteno 1491x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load