Víkend Dračí

Víkend Dračí proběhl 25.-27.5. 2007 přímo v areálu jedné z lesních školek Suchopýru „Pod Dračím vrchem“. Účastníci byli ubytováni v chatce přímo v lesní školce a užili si tak víkend uprostřed přírody, bez elektrického proudu, teplé vody a dalších civilizačních vymožeností.

Sobota byla věnována práci. V tomto ročním období se věnujeme především pletí záhonů se stromky, což tedy neminulo ani účastníky víkendovky, kteří i přes horké počasí statečně zápasili s plevelem v záhonech.

V sobotu večer jsme si v rámci dílny zaměřené na práci s přírodními materiály vyzkoušeli vyrobit rohož z rákosových stébel. Rohož se dá vyrobit velmi jednoduše, a to za využití obyčejného rákosu a primitivního „stavu“ zhotoveného pouze z několiku kolíků, tyče a přírodního provázku.

V neděli jsme se vypravili za zemědělskými tradicemi do malého muzea občanského sdružení Lunaria v Jindřichovicích pod Smrkem. Prohlédli jsme si vydařenou funkční repliku větrného mlýna (ve které kromě mletí obilí využívají energie větru na dobíjení autobaterie, jediného zdroje elektrického proudu v areálu) a zemědělské muzeum, ve kterém je povoleno sahat na vystavené exponáty a dokonce si je i vyzkoušet.

Celkem se víkendovky zúčastnilo 11 lidí.

 
Vytvořeno 30.5.2007 7:54:18 | přečteno 1527x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load