Vítání ptačího zpěvu v Turnově 2006

Jeden z krajských eko-dnů pro rodiny s dětmi ale i seniory se konal v sobotu 6. května v Rývových sadech

Akce vypukla již brzy ráno v 6 hodin a to pozorováním ptáků za odborného doprovodu RNDr. Zdeňka Mrkáčka. Ani tato brzká hodina neodradila 30 nadšenců, mezi kterými nechyběly děti.

Bohatý program dále pokračoval od 10. hodiny. Děti procházely parkem, kde na ně čekalo 15 zastavení s různými tvořivými úkoly. Jedno z nejoblíbenějších byla výroba ptačích budek, které si děti samy sestavily z předem připravených dílů. Na jiném zastavení děti lepily papírové modely ptáčků akademické malířky Ludmily Matoušové, poznávaly ptačí peří, luštily hádanky, malovaly pilinami, ale také si vyzkoušely házením kroužků na cíl přesnost dravců při lovu. K oblíbeným zastavením patřila výroba vrbových píšťalek. Počasí během dne bylo krásné, a tak přímo v parku byla k vidění výstava Ptáci Českého ráje. Od 15. hodiny patřil park loutkovému divadlu. Divadlo z půdy Františka Pešána zahrálo jarní pohádku O vodníčkovi.

Cílem tohoto dne bylo přiblížit dětem i veřejnosti ptačí svět, ukázat formou her rozmanitost naší ptačí fauny. I když akce tohoto druhu se v Turnově konala poprvé ( ranní poslech ptačího zpěvu se koná každoročně již více let), účast byla pěkná. Přišlo přibližně 90 lidí ( dětí, rodičů ale i seniorů).

Tento eko-den připravil Liberecký kraj ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Český ráj, Suchopýrem o.p.s., Správou CHKO Český ráj. Na financování akce se podílely Státní fond životního prostředí ČR a Liberecký kraj.

Jana Marková

 
Vytvořeno 17.5.2006 14:25:09 | přečteno 1568x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load