Voda Jizerských hor

Od června do října probíhal pod hlavičkou Ekoporadny Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. v Liberci 2. ročník fotografické soutěže. Po loňských „stromech“ bylo letošní téma těžší - ; tentokrát jsme vybrali vodu.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích - první z nich byla „voda v pohybu“, druhou potom tradiční „makrofotografie“. Nejvíce fotografií se sešlo v první kategorii - podařilo se shromáždit zajímavé obrázky z vodopádů Jedlové, Bílého Štolpichu i Černého potoka, netradiční obrázky byly pořízeny např. na Černé Nise či Bílé Desné. Kategorie „makrofotografie“ byla zastoupena méně, přesto jsme několik nejzajímavějších fotografií vybrali pro webové stránky.
Soutěž byla určena pro všechny milovníky Jizerských hor, kteří se rádi toulají po našich nejsevernějších horách s foťákem v ruce a občas pořídí zajímavé fotografie. Všichni zúčastnění jsou amatérskými fotografy, proto se nehodnotila v první řadě technická kvalita fotografií, ale zajímavý nápad.
Autoři nejzajímavějších fotografií budou oceněni věcnými cenami a jejich fotografie budou zvětšeny a umístěny do paspart. Výstavu bude možné shlédnout v Ekoporadně Orsej v Liberci (U Jezu 525/4, 461 19, Liberec - budova VÚTS, 1. patro - vedle Kraje) v termínu od 26. listopadu do 7. prosince v úředních hodinách (po, st 8-17, út 9-11), popř. kdykoliv jindy po telefonické domluvě.

Děkujeme všem autorům, kteří přispěli do soutěže a přejeme jim hodně dalších krásných fotografií, nejen z Jizerských hor.

Ing. David Kavan, Petra Drápalíková

 
Vytvořeno 2.11.2007 10:24:49 | přečteno 2866x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load