Za Dryádami

Vydali jsme se do říše Dryád, lesních víl a skřítků v sobotu 27. října po okolí Nového Města. Prošli jsme kolem Domu dětí a mládeže k lesu na místo pojmenované dříve Hoflade, řekli si, jaké druhy stromů známe a poznáme.

Co roste za stromy v našich končinách. Ukázali si i některé ovocné stromy. Poté jsme se vypravili do lesa směrem k „telefonce“. Les je tu smíšený a roste zde mnoho zajímavých stromů. Dozvěděli jsme se, jak lze les chránit a jak se o něj pečuje. Cestou jsme se kochali rozmanitostí lesního společenstva a barevností podzimu.
Kdo to jsou vlastně Dryády? Jsou to magická lesní stvoření mající ženskou podobu. Ovládají svá vlastní kouzla. Umí se přemístit. Bývají popisovány jako krásné dívky menší postavy s bílou až nazelenalou kůží a dlouhými vlasy. Jsou prý obratné a mrštné. Jsou ochránkyněmi stromů a lesa, pečlivě jej střeží proti zlým silám. Přebývají ve stromech v hloubi lesů a říká se jim duše stromu. Dryáda se zrodí spolu se zrodem stromu a umírá zároveň se stromem. Dokáží prý dokonce rozmlouvat se zvířaty.

Akci pořádala Ekoporadna ORSEJ v Novém Městě pod Smrkem.

Jana Šmidrkalová

 
Vytvořeno 31.10.2007 13:17:36 | přečteno 1672x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load