Za ježky do záchranné stanice

Podívat se do záchranné ježčí stanice v Liberci mohli všichni zájemci z řad veřejnosti v sobotu 24. února. Akci pořádala Ekoporadna Orsej při Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. v rámci krajské kampaně „Pomoc handicapovaným živočichům“.

Stanici provozují manželé Lebedovi při ZO Českého svazu ochránců přírody při Správě CHKO Jizerské hory. Odborná sekce „Ježci“, jejímž vedoucím je Václav Lebeda, se zabývá zimováním handicapovaných ježčích mláďat, organizuje a zajišťuje síť zimovatelů, vydávání krmiva, veterinárních prostředků a dalších materiálů. Zároveň poskytuje poradenskou službu pro nálezce malých ježčích mláďat během podzimního a zimního období. Každou sezónu se v této zimovací síti nachází okolo 300 malých ježků.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o životě našich ježků a o tom, jak postupovat, najdeme-li na podzim ježčí mládě. Aby ježek přežil zimu, musí mít váhu alespoň 600 g. Má-li méně, je třeba se o něj postarat. Buď je možné donést ho do záchranné ježčí stanice, kde o něj bude náležitě postaráno, anebo je možné postarat se o ježka doma. V takovém případě Vás v ježčí stanici vybaví potřebnými informacemi a cennými radami.

Na webových stránkách ZO ČSOP při Správě CHKO Jizerské hory http://www.volny.cz/csopschkojh/ je k dispozici informační brožura „Ježek a lidská péče“, kde se dozvíte potřebné informace.

Kontakt na záchrannou ježčí stanici:
Manželé Lebedovi
Mánesova 237
Liberec 10 - Františkov
(1. panelový dům 100 m od BILLY)
tel.: 485 151 317

Ing. David Kavan
koordinátor Ekoporadny ORSEJ při Společnosti pro Jizerské hory

 
Vytvořeno 26.2.2007 15:13:46 | přečteno 4652x | sasa
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load