Za zvířátky do přírody

Ve čtvrtek 24. května /což byl náhradní termín za 26.5.20007/, jsme s Ekoporadnou ORSEJ při Společnosti pro Lužické hory navštívili záchrannou stanici pro handicapované živočichy v Hradčanech u Mimoně, která je součástí nově otevřeného informačního centra Vojenských lesů v Hradčanech.

Hlavními obyvateli této stanice jsou především lesní zvířátka, která jsou buď poraněna nebo nemají ve volné přírodě šanci přežít.
Pan Billzíka, jenž se o všechny zvířecí kamarády stará, nás provedl celou stanicí a ke každému z nich vyprávěl jeho příběh.
V současně době zde našli domov například vrána, krkavec, kozí rodinka i mladý daněk .Děti se rozplývaly nejen nad morčaty a medvídky mývaly, ale i nad ovečkami a selátky divokých prasat.
Lišák, který se svým dlouholetým pobytem stal v kreslené podobě znakem stanice, se vzhledem k velmi teplému počasí skrýval ve svém domečku.
Náš poznávací výlet pokračoval do informačního centra, kde nám paní Ing. Hubíková ze Společnosti Vojenské lesy pověděla o zdejší krajině, lesích i rybnících a následně nás pozvala do budovy infocentra, kde jsme shlédli ukázky dřev stromů v místních lesích. I na nejmenší návštěvníky zde pamatovali a vybudovali jim dětský koutek s klouzavkou a malou lezeckou stěnu, kterou žádné dítko nepohrdne.
Pracovnice infocentra nám pustili audiovizuální projekci o historii a současném stavu krajiny v místnosti, kde zvláštní atmosféru tvořily kulisy pojící se s historií Hradčan, mezi nimiž byla i studna, ve které byla umístěna obrazovka.
Velmi poučné dopoledne jsme ukončili procházkou kolem Hradčanských rybníků, kde se na nejkratší trase počítá s vybudováním naučné stezky.
Poděkováním patří všem, kteří se nám věnovali a poskytli mnoho nových informací .

 
Vytvořeno 30.5.2007 12:52:30 | přečteno 1446x | MonikaD
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load