Horská chata Bludička

Jizerské hory

Horská chata Bludička se nachází v klidné části obce Josefův Důl ve svahu směrem na Dolní Maxov cca 10 km severovýchodně od Jablonce nad Nisou, ve střední části Jizerských hor. Cesta až k chatě je celoročně sjízdná, v zimním období pluhovaná - v této době doporučujeme do horských úseků sněhové řetězy.

Horská chata Bludička nabízí celoroční ubytování v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, v klidné části obce Josefův Důl. V letním období můžete na zahradě využít venkovní posezení, k dispozici je ohniště a k zapůjčení gril. Všechny prostory chaty jsou nekuřácké. Můžete si s sebou přivézt i vašeho zvířecího miláčka, pokud zajistíte klid, čistotu a bezpečnost. Parkovací místa přímo před objektem jsou v ceně pobytu; uložení lyží, kol apod. je zajištěno v uzamykatelném prostoru.Ubytování je možné na dvě a více nocí.

Chata Bludička je vhodná pro celoroční rekreaci.

ZIMNÍ OBDOBÍ - Přímo v Josefově Dole můžete v zimním období využít několik lyžařských vleků (např. areál Bukovka cca 10 min. pěšky od chaty), ve vzdálenosti cca 3 km je lyžařský areál Špičák (s novou 4-sedačkovou lanovkou), na opačnou stranu pak Severák/Semerink a cca 12 km vzdálený Bedřichov. Milovníci bílé stopy jistě uvítají napojení na Jizerskou magistrálu s množstvím různých běžkařských tras.

JARO - LÉTO - PODZIM - V těchto obdobích můžete využít některé z mnoha značených cyklistických stezek. Dále lze celoročně podnikat turistické výlety různé náročnosti - v těsném okolí Josefova Dolu můžete navštívit např. údolí Jedlového potoka s krásnými vodopády, vyšplhat do oblasti zvané Peklo s balvany a skálami rozsetými kolem nebo se vydat k Josefodolské přehradní nádrži, která je největší v Jizerských horách a zajišťuje pitnou vodu pro široké okolí. V blízkém Jablonci nad Nisou je možnost zahrát si squash, tenis, bowling apod. Po náročném dni pak můžete jet relaxovat do aquacentra v Jablonci nad Nisou či Liberci.

Horská chata Bludička, autor: David Svatoš
Horská chata Bludička, autor: David Svatoš
 
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load