Běžecká trasa Buď fit, Jilemnice

Krkonoše

V Jilemnici můžeme najít několik kilometrů pravidelně upravovaných běžeckých tratí, z nichž většinu v areálu Hraběnka, ale značná část vede kolem dokola celé Jilemnice. Vhodné jsou v zimě pro běžkaře, během léta pro letní přípravu i klasický běh.

Přirozeným nástupním místem pro tyto tratě je přímo v areálu Hraběnka místo zvané "U buněk".

Z autobusového nádraží se vydáme do kopečka podél hlavní silnice a jakmile po pravé straně uvidíme sportovní stadion, zahneme na křižovatce doleva. Pochvíli zahlédneme novou provozní budovu, ve které je ukryta technika na udržování lyžařských tras. Tady milovníci běžek obvykle začínají svůj trénink nebo výlet.

Na "Hraběnce" najdeme závodní tratě téměř v délce 20 km a také turistickou běžeckou trasu " Buď fit". Tato trasa je určena opravdu pro všechny; od malých dětí, až po zdatné sportovce či seniory.

Celá trasa je značena žlutočernou značkou s nápisem "Buď fit" a obrázkem běžkaře. Pro detail mapy klikněte ZDE.

Popis trasy: Trasa vede kolem kapličky svatého Isidora, dále podél lesa k hotelu Vyhlídka, kde je možnost občerstvení a případně i odpočinku. Poté trasa vede okolo vrcholu Kozince, chvíli se napojuje na trasu cyklotrasy Jilemnickem křížem krážem č.4206. Cestou se nám otevírají krásné výhledy na Hrabačovské údolí, vrch Žalý s rozhlednou, Dolní Štěpanice i panoramata Krkonoš.

Upozornění: Trasa se může měnit s ohledem na sněhové podmínky. Bude však vždy upravena a značena v závislosti na počasí.

Podrobnosti o trase včetně plánku najdete zde.

Příloha

Hraběnka, autor: Sport Jilemnice
Hraběnka - mapa bežeckých tras, autor: Sport Jilemnice
 
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load