Sjezd Do kraje zapadlých vlastenců

Krkonoše

Nechte se vyvézt lanovkou na Čertovu horu a pak už si užívejte dlouhý sjezd.

Délka trasy: 19 km

Vhodné pro: horské kolo 

Průběh trasy: Harrachov (680 m n. m.), Čertova hora (1020 m. n. m.), Na Kamlu, Janov, Na Mýtě, Havírna, Paseky nad Jizerou, Makov, Zadní Blansko, Přední Blansko, Jablonec nad Jizerou (450 m. n. m.)

Popis trasy: Z Harrachova na Čertovu horu vás vyveze lanovka. Od horní stanice lanovky musíte kousek sledovat modrou pěší trasu směr Ručičky až narazíte na cyklotrasu KRNAP č. 4. Po ní se dáte vlevo a sjedete až na silnici 1. třídy nedaleko pily. Po hlavní silnici se dáte vlevo a projedete křižovatkou Na Mýtě směr Rokytnice nad Jizerou. Musíte odbočit vpravo k čerpací stanici. Za ní u mostu přes Jizeru najdete začátek cyklotrasy KRNAP č. 3, která za mostem odbočuje vlevo na Planýrku, kde pojedete údolím Jizery v souběhu s cyklotrasou KČT č. 22.

Pod Pasekami pokračujete po cyklotrase č. 22, dojedete k silnici a odbočíte po ní vlevo. Pokud chcete pokračovat v doporučeném sjezdu nesmíte dole v Makově přehlédnout pěší zelenou trasu. Za Hotelem Paseky odbočíte vpravo a stále po zelené pěší pojedete po pravém břehu Jizery přes Zadní a Přední Blansko do Jablonce nad Jizerou, kde sjezd končí.

ilustrační foto
 
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load