Společnost pro Jizerské hory, o.p.s.

Jizerka 2, Kořenov 468 50
Tel: 734 206 747
E-mail: SEV-Jizerka@seznam.cz
WWW: http://www.projizerky.cz

Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. je nezisková organizace působící v oblasti ochrany přírody a krajiny. Realizuje projekty k obnově přírodních a krajinných hodnot a od roku 2006 provozuje Středisko ekologické výchovy Jizerka č.p. 2 v osadě Jizerka v Jizerských horách.

V oblasti ekologické výchovy nabízíme:

  • pobytové ekovýchovné programy pro děti ze základních a středních škol v našem středisku ekologické výchovy na Jizerce. Rozsah pobytových programů je zpravidla 3-5 dní s možností prodloužení. Středisko je otevřené celoročně.
  • „Ukliďme Jizerky“ - pravidelné úklidové akce Jizerských hor s dobrovolníky. Probíhají vždy na jaře a na podzim (již od roku 1998).
  • „Soví noc“„Den s dravci“ - 2-denní ornitologické akce na Jizerce s tematickými přednáškami, ukázkami volného letu dravců, nočním posloucháním sov či ukázkami kroužkování ptáků. Vždy na jaře a na podzim. Možnost přespání na Jizerce.
  • „Přírodní zdroj - voda“ - exkurze po přehradách Jizerských hor
  • „Výsadby alejí“ - výsadby alejí s přednáškou o údržbě a řezu
  • Praxe pro studenty pedagogických fakult, škol s tematikou ochrany přírody, přírodovědných oborů a lesnictví. Praxe - lektorování ekovýchovných programů - probíhá na Jizerce.
webové stránky: www.jizerka2.cz , www.projizerky.cz
Kancelář: Rýnovická 2, Jablonec nad Nisou, 466 01 
Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory Společnost pro Jizerské hory
 
Úvodní strana
Krajský úřad Libereckého kraje
Odbor životního prostředí a zemědělství
U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2
 
load