Den vlny aneb od ovečky ke klubku vlny

Nejen seznámení s tím, jak ovci zbavit narostlého kožichu, ale i s česáním vlny na bubnové česačce, předením na kolovrátku či tkaním na tkalcovském stavu bude na programu dalšího ekodne pro rodiny s dětmi v Ekocentru Oldřichov v Hájích. Ten proběhne pod názvem „Den vlny aneb Od ovečky ke klubku vlny“ v sobotu 19. září.

„Ovčí vlna je přírodní materiál mimořádných vlastností, je měkká a hřeje, i když navlhne. Pro všechny, kteří budou mít chuť objevovat tajemství starodávného řemesla zpracování vlny, bude připravena tato naše, dá se říci, již tradiční akce. Návštěvníci si budou moci leccos sami vyzkoušet,“ přibližuje ekoden Martin Modrý, ředitel Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK), které je hlavním organizátorem.
 
Tím ale výčet programu určitě nekončí. Zájemci budou moci navštívit přednášku „ Pasáčkem u protinožců.“ Divadlo Na cestě vystoupí s pohádkou „O Smolíčkovi.“ Pro nejmenší budou připraveny zajímavé hry. Během akce bude možné zakoupit ovčí sýry i vlněné výrobky. Více o programu, který proběhne od 9.30 do 15.00 hod., najdete na www.strevlik.cz.
 
Pozvánka