Nemoci včel

Včelstvo je složitý organismus tvořený mnoha tisíci jedinci. Včelí biologickou jednotkou tedy není jednotlivá včela, ale celá rodina - ; včelstvo. Včelka vnímá svět kolem sebe pomocí soustavy orgánů. Nejdůležitější jsou tykadla, ve kterých má umístěna čidla. Jimi vnímá pachy, zvuky přenášené chvěním vzduchu, hledá potravu, rozeznává teplotu, orientuje se v terénu.

Nezastupitelné místo mají včely jako výlučný opylovatel mnoha rostlinných druhů. Kdyby nebylo včel, vymizely by některé druhy, které jsou přímo závislé na toto opylovávání. Podstatou významu chovu včel je právě tato služba přírodě.
V případě zájmu o životě včel, včelařství a včelí produkty máte možnost podívat se na akci konanou v pondělí 26. listopadu 2007 v Chrastavě.
Povíme si o všech včelích nemocech, o virovém, bakteriálním a houbovitém onemocnění. O parazitech, škůdcích. Co to je varroa destruktor či mor včelího plodu. Dozvíme se užitečné informace o prevenci a pozorování. Řekneme si také něco o způsobech léčení. Zajímavou vsuvkou bude zajisté povídání o výzkumném včelařském ústavu a jeho uznání ve světě. O šlechtění včel, jak se provádí inseminace matek, jaké jsou druhy včel, Vliv trubců na populaci a genetické mutace.

Pořádá Ekoporadna ORSEJ při Středisku volného času v Novém Městě pod Smrkem.

Pozvánka na akci Nemoci včel