Slavnostní otevření druhé části Naučné stezky Jany a Josefa V. Scheybalových

Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově zve rodiny s dětmi, nadšené turisty a všechny milovníky našeho kraje na slavnostní otevření druhé části Naučné stezky Jany a Josefa V. Scheybalových, které bude zahájeno 18.května 2013 v 9:00 hod. pod rozhlednou Kopanina ve výletní restauraci Na Vejpřeži.

Naučná stezka nese jméno významných místních národopisců, jejichž význam daleko přesahuje hranice našeho kraje. Trasa stezky spojuje drsnější Jizerské hory, kde se Josef V. Scheybal narodil a strávil část svého dětství, s Českým rájem, kde se rodily počátky jeho budoucí profesní dráhy.

Druhá část stezky měří 8 km a má 10 zastavení poukazujících na místa historicky či krajinářsky zajímavá. Vede z Kopaniny přes Frýdštejn, Ondříkovice a Vazovecké údolí do Dolánek u Turnova. Odtud je dobré železniční spojení zpět do Rychnova u Jablonce n. N. s návazností na MHD do Jablonce.

Trasa je nenáročná, vhodná pro všechny věkové kategorie a je značena symbolem naučné stezky. Pro zájemce je připravena zdarma brožurka stezky s mapkou a jednotlivými zastaveními a upomínková mapka, která je k zakoupení v turistickém informačním centru v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci.

Více informací naleznete ZDE