Dub ochránce ve Višňové soutěží o titul Evropský strom roku 2014

Nehledá se nejstarší či nevzácnější strom, ale nejsympatičtější strom s příběhem, který dokáže stmelit lidi ve svém okolí. Stromy, které se účastní ankety Evropský strom roku, jsou vítězové národních anket. Dub ochránce z Višňové se v říjnu 2013 umístil na 1. místě a získal titul Strom roku 2013. Postoupil tak do evropského kola soutěže. Podpořte tento výjimečný strom svým hlasem! Hlasování trvá od 1.2. do 28.2.2014.

Dub z Višňové má svůj silný příběh spojený s katastrofálními povodněmi v roce 2010. O záchraně dvou lidských a jednoho psího života, stejně jako o záchraně mnoha hrázděných domů si můžete přečíst a zároveň hlasovat na www.treeoftheyear.org

150 let starý dub můžete podpořit kliknutím na jeho profil a následným potvrzením hlasu z Vaší e-mailové schránky, kam vám bude zaslán potvrzovací odkaz. 

Hlasování trvá od 1.2. do 28.2.2014, poslední týden je hlasování tajné.
Výsledky budou zveřejněny na slavnostním vyhlášení 19.3.2014 v Bruselu. 

Se svým příběhem Dub ochránce soupeří s dalšími devíti stromy z Bulharska, Francie, Irska, Itálie, Maďarska, Polska, Skotska, Slovenska a Walesu. Mezi finalisty se řadí celkem sedm dubů, jilm, planá hrušeň a šedý topol.